Ja man būtu iespēja izvēlēties, es labprāt dzīvotu trešā stāvā mājā, kas atrodas virs kluba „Blue noite”. Vakaros uz sava balkona es malkotu dzērienu, kamēr uz kluba terases tiktu muzicēts. Noteikti māja kaut kur pasaulē eksistē, manuprāt, dienvidos. Uz šādu fantāziju mani vedināja LMA Studentu kluba 30.11. džeza vakars. Tā viesis bija brazīliešu perkusionists Tiago Loei , smaidīgs kā saulīte, viņš publikai skaidroja brazīliešu putras vizuālo izskatu. Būtu interesanti pavārmākslas stundas atvienot ar muzicēšanu, bet nē putras vārdā šoreiz bija nosaukts skaņdarbs. Lai nu kā, džezs pats par sevi ir garšīgs, bet baudīšanai ir vajadzīgas priekšzināšanas „attīstītākas garšas kārpiņas”. Manas muzikālās maņas regulāri uzņemas trenēt mani džezā zinošākie draugi.
Lūk, sestdien es tiku iepazīstināta ar Džako Pastoriusu ( Jaco Pastorius), pasaulē ietekmīgāko džeza basģitāristu. „ Džako inovācijas joprojām absorbē mūsdienu ritma sekcijas mūziķi. Viņš parādīja pasaulei, ka ir iespējams pavisam cits veids, kā uztvert basa funkciju, kā arī izskaidroja, ko tas nozīmē.” – Džako nozīmīgumu skaidro Pets Metenijs (Pat Metheny). Pastoriusa aktīvākais muzikālais laiks bija septiņdesmito gadu beigas un astoņdesmito gadu sākums. 1986. gadā Džako traģiski aiziet mūžībā.
„Viņu „atslēdza” kluba apsargs. Džako bija piedzēries un mēģināja tikt iekšā savas dzimtās pilsētas klubā.” – mūziķi no „Black Apple Market” man vēlāk skaidroja „Apsargam piesprieda piecus gadus, bet viņš par labu uzvedību tika ārā jau pēc trim mēnešiem. Viņš nogalināja pasaules labāko basistu!”
„Black Apple Market” saknes arī ir meklējamas džezā, lai gan gala rezultāts ir pietiekami roķīgs, kā to varēja dzirdēt sestdienas „Rocabilly” koncertā. Vēl nekad nebiju vēl dzirdējusi bāra sienās tik patīkami sabalansētu skaņu. „Black Apple Market” izceļas ne vien ar individuālo skanējumu un lielisko Miķeļa balss tembru, bet arī ar pozitīvu attieksmi. Gribas pieņemt, ka tas lielā mērā ir saistīts ar grupas labo muzikālo izglītību, bet iespējams ar ilgo muzikālo pieredzi. Savu pirmo grupu Miķelis un Krišjānis esot nodibinājuši jau pirms sešiem gadiem. Vairāk man netika stāstīts, aizbildinoties ar veco labo teicienu – tas bija sen un vairs nav taisnība! Pēdējo mēnešu laikā „Black Apple Market” programma ir mainījusies, tiek veikta muzikālā materiāla sijāšana, pamazām gatavojoties pirmajam ierakstam. Festivālā „Bildes” kopā ar Denisu Paškēvicu latviski izpildītā dziesma ir ieguvusi savu angļu tekstu, kas, jāteic, skan labāk!
Kur sestdien biji tu? Sanākušie baudīja privātu koncertu, ar īpašiem muzikālajiem veltījumiem. Pavisam sajūsmināts apmeklētājs nemitīgi piedāvāja grupai uzsaukt dzērienus! Man pašai ir prieks, ka vēl paspēju sarunāt „Black Apple Market” koncertu, jo, manuprāt, drīz vien viņi spēlē pavisam citai publikai, savu bāru muzikantu pieredzi atceroties kā savādu piedzīvojumu.
Atbildēt